Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

mikolajrejrejSzkoła została zalożona w roku 2000 z inicjatywy Pani Kazimiery Gal, która pełni funkcję dyrektora tej placówki do chwili obecnej.Gościnnie przyjela nas pod swoje skrzydła Parafia Św. Daniela w Chicago. Zajęcia odbywają się w soboty od godziny 09:00 do 13:00. Od 2014 roku działa filia w Oak Lawn przy parafii Św. Geralda. Zajęcia tutaj odbywają się w piątki od godz. 16:30 do 20:30. Obydwie placówki prowadzą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w zakresie edukacji przedszkolnej, szkoły podstawowej i średniej. Szkoła naucza języka polskiego, historii, geografii oraz oferuje lekcje religii z przygotowaniem do sakramentów Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania.

 Szkoła prowadzi działalność propagującą polską kulture, kultywuje rodzinne tradycje polskości poprzez regularne zajęcia i liczne uroczystości uświetniające ważne wydażenia z dziejów narodu polskiego. W szkole odbywają sie liczne akademie, apele uwzględniające patriotyczne święta w których poza uczniami biorą udział rodzice i zaproszeni goście.

Przy szkole działają zespoły taneczne oraz chór szolny, które uswietniają swoimi występami uroczystości szkolne. W kazdą 3 i 4 niedzielę miesiąca odbywają się Msze Święte rodzinne w których uczestniczą uczniowie i rodzice.

 

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpi 10 uczniów .
Tegorocznym maturzystom życzymy realizacji planów i marzeń oraz wspaniale zdanej matury.

 

 

Bez tytuéu

"Być człowiekiem sumienia, to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo nawracać."
                                                                                                                                                      papież Jan Paweł II

 

ARCHIWUM:

 • W uroczystość Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy szkolną wigilię dla uczniów naszych szkół.

  Były kolędy, tradycyjne wigilijne dania (obiad) oraz moc wigilijnych życzeń podczas łamania się opłatkiem. Symbolicznie uczciliśmy też urodziny naszego księdza Sławomira Kurc.

 • Do Polskiej szkoły im. Mikołaja Reja zawitał Święty Mikołaj. Dzieci przygotowywały się pisząc do niego listy, w których opisywały swoje dobre uczynki.

 • Już od dzisiaj w naszym szkolnym sklepiku mamy specjalna dostawę wspaniałych świątecznych upominków, aby każdy uczeń mógł zakupić dla swoich rodziców, rodzeństwa czy bliskich jakiś skromny prezent pod choinkę.

 • W tym roku z okazji Dnia Nauczyciela mieliśmy uroczyste akademie kolejno 11 listopada w Oak Lawn oraz 12 listopada w Chicago.
  Swoją obecnością zaszycili nas w tym roku szkolnym pan Andrzej Gędłek, redaktor radia "Na góralska nutę" oraz nasza była pani dyrektor Kazimiera Gal.

 • "Ktoś musi prawdzie wiernym być" powtarzał nasz bohater narodowy Kazimierz Pułaski w rozmowach ze swoimi żołnierzami.
  I oto w ramach programu rządowego "Ochrona miejsc pamięci za granicą", tudzież "promocji polskiej kultury za oceanem" właśnie 11 pażdziernika 2019 roku
  w 240 rocznicę urodzin, odbyła się uroczystość przed pomnikiem w Pulaski Woods.

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: