Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
View Comments

mikolajrejrejSzkoła została zalożona w roku 2000 z inicjatywy Pani Kazimiery Gal, która pełni funkcję dyrektora tej placówki do chwili obecnej.Gościnnie przyjela nas pod swoje skrzydła Parafia Św. Daniela w Chicago. Zajęcia odbywają się w soboty od godziny 09:00 do 13:00. Od 2014 roku działa filia w Oak Lawn przy parafii Św. Geralda. Zajęcia tutaj odbywają się w piątki od godz. 16:30 do 20:30. Obydwie placówki prowadzą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w zakresie edukacji przedszkolnej, szkoły podstawowej i średniej. Szkoła naucza języka polskiego, historii, geografii oraz oferuje lekcje religii z przygotowaniem do sakramentów Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania.

 Szkoła prowadzi działalność propagującą polską kulture, kultywuje rodzinne tradycje polskości poprzez regularne zajęcia i liczne uroczystości uświetniające ważne wydażenia z dziejów narodu polskiego. W szkole odbywają sie liczne akademie, apele uwzględniające patriotyczne święta w których poza uczniami biorą udział rodzice i zaproszeni goście.

Przy szkole działają zespoły taneczne oraz chór szolny, które uswietniają swoimi występami uroczystości szkolne. W kazdą 3 i 4 niedzielę miesiąca odbywają się Msze Święte rodzinne w których uczestniczą uczniowie i rodzice.

 

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpi 10 uczniów .
Tegorocznym maturzystom życzymy realizacji planów i marzeń oraz wspaniale zdanej matury.

 

 

Bez tytuéu

"Być człowiekiem sumienia, to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo nawracać."
                                                                                                                                                      papież Jan Paweł II