Go To Top
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja, 1920 roku, w Wadowicach koło Krakowa. Był synem Karola Wojtyły i Emilii ( z domu Kaczorowskiej). Mały Karol nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy miał 9 lat zmarła jego mama, trzy lata później zmarł jego straszy brat Edmund. Po mimo rodzinnych tragedii, Karol Wojtyła był wychowywany w religijnej atmosferze. Rodzinna atmosfera oparta na wierze w Boga w śród otaczających go przyjaciół domowego ogniska wiodła Jana Pawła drugiego do poznawania głębszej wiary oraz miała głęboki wpływ na rozwój duchowy i intelektulny.Ze wszystkich uczniów w Gimnazjum Męskim, wyróżniała go ogromna wiara w Boga.

Karol Wojtyła. Zdjęcie ze świadectwa dojrzałości.  Rok 1938.

 

Fotografia:

Karol Wojtyła - świadectwo dojrzałości.
Rok 1938.T
o właśnie ta wiara, doprowadziła Karola Wojtyłę na tron Piotrowy. Naród Polski doskonale pamięta dzień 16-tego października, 1978 roku, kiedy to Karol Wojtyła został wybrany Papieżem. To był pierwszy Papież od setek lat, który nie pochodził z Włoch.

Ku zaskoczeniu całego świata, i wyróżnieniu polskiego narodu, papieżem po raz pierwszy w historii został Polak. Pierwszy Papież Pielgrzym, który czterdziestokrotnie okrążył ziemie, aby spotkać się z każdym człowiekiem spragnionym miłości, szacunku i pokoju. To on był motywatorem wielu wydarzeń historycznych, które czyniły świat lepszym dla ludzi. Był odważnym liderem, który nie bał się ryzykować życiem, aby zwyciężać zło.

Tak było w przypadku jego stanowczemu przeciwstawieniu się komunizmowi, który demoralizował narody i szerzył zło. Dzięki Papieżowi, Janu Pawłu Drugiemu, świat doczekał się dekadencji i ostatecznego upadku komunizmu. To właśnie nasz Papież zainicjował Światowe Dni Młodzieży. Dzięki tej inicjatywie, młodzież z całego świata może spotykać się i wielbić Boga miedzy innymi słowami popularnej piosenki pt. „ Barka”, która stała się niejako powitalnym hymnem młodych ludzi. Spotkania Światowych Dni Młodzieży pozwalają nam bardziej przybliżyć się ku Bogu, pogłębiają wiarę w Bożą miłość. Papież w swoich myślach zaznaczył słowa, które do dzisiaj są aktualne:

„Gdy człowiekowi odbierze się prawdę, wszelkie próby wyzwolenia go staja się całkowicie nierealne, ponieważ, prawda i wolność albo istnieją razem, albo tez razem marnie giną.”

"Moralność jest miarą właściwości człowieczeństwa. W niej i przez nią człowiek realizuje siebie, gdy czyni dobrze; gdy postępuje źle niszczy ład mądrości w sobie samym, a także w międzyludzkim i społecznym zasięgu swego bytowania”.

 

„U stop Pani Jasnogórskiej trwaliśmy wiernie przy Kościele, gdy był prześladowany, gdy musiał milczeć i cierpieć. Wiele razy powtarzałem ze Jasna Góra to Sanktuarium narodu, konfesjonał i ołtarz. Jest to miejsce duchownej przemiany i odnowy życia polaków. Niech takim pozostanie na zawsze”.

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: