Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

BĄDŹMY  BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM  DLA  POTOMNYCH…ApelowaŁ nasz Papież podczas spotkań z wiernymi.
“Bywa, że przychodzi czas próby naszej tożsamości i wtedy  to,  stajemy  przed egzaminem ze swojego człowieczeństwa. To nasze Westerplatte, które musimy obronić ... .”

 

 Kroczymy drogami czasu, które bywają tak zaskakujące, jak  to pokazała nam rzeczywistość ostatnich miesięcy. Świat się zatrzymał w lęku i niepewności.Choć poprzez różne okoliczności ujawniona została prawda o nas samych.

        ”Pan kiedyś stanął nad brzegiem, szukał ludzi gotowych pójść za Nim, by łowić serca słów  Bożych prawdą ... .”

Polska Szkoła im. Mikołaja Reja na czele z Panią Dyrektor Joanną Galica, trwała na swoich “stanowiskach” kultywowania polskiego ducha wiary, nadziei i  ufności  w moc  Stwórcy.
Program zajęć szkolnych był realizowany drogą wirtualną. Nieoceniona okazała się współpraca z Rodzicami, którzy poświęcali wiele czasu na pomoc swoim pociechom w odrabianiu prac. Dziękuję z calego serca Szlachetnym Matkom Polkom, uczącycym dzieci swoje mowy przodków naszych.

”Im większy wysiłek , tym większa chwała” powie bohater filmu ”Cyrk motyli”.
Dziękuję wam drodzy Rodzice za wasz czas, zaanagażowanie  w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Ale udało się!

Ten dziejowy moment pamiętać będziemy wszyscy. Moment, który potwierdza prawdę słów ”Statki w porcie są bezpieczne, ale nie po to buduje się statki.”.
Jako skromny pedagog mam prawo podzielić się pięknym aspektem spełnienia.
Na tej szczególnej drodze ”łowienia serc słów Bożych Prawdą” - nie brakło inspiracji , motywacji  po dwóch stronach barykady, także tańca i humoru, co potwierdza tylko, że dusza nigdy nie rdzewieje.
A kreatywność w realizacji programu nauczania rodziła się sama. Zreszą nie tylko, bowiem czterokrotnie  dali tego dowód moi Kochani licealiści na scenie, wprowadzając w doskonały nastrój całą widownie, chociażby:

”Milość to nie tylko puste słowa, to życie pisane codziennością.”

A pojęcie SACRUM realizowane przy każdej sposobności z pewnością znalazło lustrzane odbicie w czasach, kiedy to nasza tożsamość  została wystawiona na próbe.  Nasza szkoła na czas kwarantanny była w łączności  z kapłanami  Ks. Piotrem  Pawlukiewiczem czy ks.Piotrem Pawliną słuchając ich kazań wnoszących płomień miłości, prawdy i piękna.

Jeszcze raz dziękuję moim studentom za twórczą i kreatywną współpracę, Rodzicom za pomoc a Pani Dyrektor za mocną dyrektorską “Dłoń”.
Calemu zespołowi Szkoły za to, że jesteście z nami i życzę wszystkim zdrowych i udanych wakacji, mocnej wiary i miłości a także  hartu ducha
i zdrowego poglądu na wszystko, z czym konfrontować się musimy na co dzień.

I na koniec  coś z naszego  “podwórka”:

„--  Krzysiu, dlaczego masz w dyktandzie te same błędy co twój kolega z ławki?
   -- Bo mamy tego samego nauczyciela od języka polskiego. - odważnie odpowiada Krzyś.”

                                                   Spełniony Pedagog.

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: