Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
View Comments

 Ks. Piotr Samborski, urodził się 5 października 1988 r. W Siedlcach.Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach kontynuował naukę w Wyższym Seminarium Duchownym im. Jana Pawła II w diecezji siedleckiej.

 

Po trzech latach studiowania filozofii i teologii przybył do Stanów Zjednoczonych w 2010 r., aby kontynuować powołanie kapłańskie w Archidiecezji Chicago. Swój pierwszy rok, ks. Samborski poświęcił na studiowaniu języka angielskiego na University of Illinois-Chicago. Następnie został przyjęty na Uniwersytet Saint Mary of the Lake / Mundelein Seminary w Mundelein, Illinois.

Został wyświęcony na diakona 10 maja 2014 r. przez Jego Eminencję Kardynała Franciszka George w kaplicy seminaryjnej w Mundelein. Swoją edukację kliniczno-duszpasterską odbył latem 2014 roku w University of Washington Medical Center w Seattle, WA. W lutym 2015 roku został wysłany do parafii św. Jana Brebeuf w Niles.

W dniu 2 maja 2015 r. Otrzymał tytuł Magistra Teologii na Uniwersytecie St. Mary of the Lake / Mundelein Seminary. Ks. Samborski został wyświęcony na kapłana 16 maja 2015 r. przez kardynała Błażeja Cupicha, arcybiskupa Chicago w katedrze Świętego Imienia w Chicago.

Ks. Samborski rozpoczął swoją pierwszą posługę 1 lipca 2015 r. W St. John Brebeuf jako wikariusz. W St. John Brebeuf jest odpowiedzialny za program przygotowania do małżeństwa i duszpasterstwo unieważnienia małżeństw. Jest dyrektorem i kapelanem RCIA w szkole parafialnej.

W 2018 r. Ks. Samborski został poproszony przez trybunał archidiecezji chicagowskiej, aby został polskim delegatem rejonowym w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństw. Tłumaczy także dla Trybunału Archidiecezjalnego polskie sprawy o stwierdzenie nieważności. Od września 2018 r. Jest członkiem Polskiej Rady Archidiecezji Chicago, odpowiedzialnej za polskie duszpasterstwo w Archidiecezji.

Ponadto ks. Samborski jest jednym z Mistrzów Ceremonii Kardynała podczas Liturgii i Mszy św

Przez ostatni rok pełnił posługę jako wikariusz w parafii Przemienienia Pańskiego (Transfiguration) w Wauconda IL.

Źródło: https://church.stdan.net/apps/news/show_news.jsp?REC_ID=648131&id=0