Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szkolna akcja dobroczynna w obronie ludzi głodujących dobiegła końca.
Przez wrzesień uczniowie ofiarowywali drobne datki na pomoc ludziom biednym.


Uzbieraliśmy $90.00. Kwota ta w całości została przekazana przez nauczycielkę Adele Tischler do European American Assiociaton. Pieniądze te są przeznaczone na zakup żywności dla ludzi potrzebujących.


Zarówno EAA jak dyrekcja szkoły bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom za ofiarność i zaangażowanie w tą dobroczynną akcję.

Dziekujemy !!

Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Polskiej Szkole Millenijnej im. M.Reja w Chicago jest kształtoawnaie w dzieciach i młodzieży postaw prospołecznych, rozbudzanie empatii wobec wszystkich osób żyjących.
Zawsze chętnie włączamy się we wszystkie dzialania o charakterze dobroczynnym.
Każdego roku we wrześniu miasto Chicago organizuje "Marsz w obronie głodujacych". Nasi uczniowie poprzez zbiórkę pieniędzy przyłączyli do akcji. Przez cały wrzesień klasa ósma z pomocą nauczycielki Adeli Tischler przeprowadziła zbiórkę pienieżną. Wszystkie dzieci aktywnie zaangażowały się w tą piękną , humanitarna i dobroczynną akcje. Uczniowie wiedzą , że pomoc biednym, głodującym ludziom łączy rodziny i darczyńcow. Pomaga tym, którzy tej pomocy potrzebują, chociaż często nie wyciągają po nią ręki. Ofiarowna pomoc to nie tylko radość dla nich samych ale również dla potrzebujących.
Impuls i wola działania są potrzebne aby przezwyciężyć beznadziejność życia codziennego ludzi w potrzebie. Dzieci zrozumialy również, że dobroczynność to sygnał, że rodziny nie są same w potrzebie, że jest ktoś kto o nich pamięta. Pomoc bliźniemu to początek najpiękniejszej relacji jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy w tej akcji wzieli udział.
Razem naprawdę zrobiliśmy Wielki Dobry Uczynek bowiem nie ten przyjaciel co współczuje a ten kto pomaga!

Adela Tischler.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SPONSORZY I POMOC:

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

WIADOMOŚCI Z FORUM

ARCHIWUM:

 • 10 maja w Oak Lawn oraz 11 maja w Chicago uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt złożyć na ręce wszystkich mam i ojców 
  najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Wszystkiego najlepszego dla naszych Mam i Tatusiów. Sto lat!!

 • Sakrament Pierwszej Komunii Świętej czyli możliwości przyjęcia ciała naszego Pana Jezusa Chrystusa  należy niewątpliwie do doświadczeń których nasi uczniowie nie zapomną.
  Przygotowanie do sakramentu Spowiedzi Świętej oraz Komunii w tym roku szkolnym spoczeło na ramionach ks. Sławomira Kurc z parafii Św. Daniela Proroka w Chicago.

 • W dniu 4 maja 2019 miała miejsce  matura ustna.
  Dopuszczonych zostało 5 uczniów, którzy 13 marca zaliczyli mature pisemną.

   

  Robert Kogut, Marek Mucha, Piotr Podobinski, Anna Sorota i Maria Trebunia.

 • Dnia 27 kwietnia z okazji „Dnia Ziemi” nasi uczniowie pod opieka nauczucielki Adeli Tischler odbyli wycieczkę do European American Association w celu sprzątania i sadzenia roślin w naszym środowisku.

NOWE KOMENTARZE:

POLUB NAS NA FACEBOOKU

STATYSTYKA:

Dzisiaj 56

Wczoraj 129

Przez ten tydzień 185

W tym miesiącu 3242

Razem 123072

Obecnie jest tutaj 20 gości i zero użytkowników.

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: