Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem jest zakończenie roku szkolnego.
Każdy uczeń z niecierpliwością czeka na ostatni szkolny dzwonek , który jest sygnałem do rozpoczęcia upragnionych przez wszystkich wakacji.

 

W szkole w Oak Lawn ostatni dzwonek zabrzmial 17 maja w Oak Lawn oraz 18 maja w Chicago.

Dzień ten był szczególnie dużym przeżyciem dla uczniów klasy ósmej, którzy stali się już absolwentami . Osiem lat swojego życia uczniowie Ci spędzili w murach polskiej szkoły ucząc się języka swoich przodków , kultury i obyczajów . Mimo dodatkowych obowiązków potrafili znaleźć czas na zdobywanie wiedzy o Polsce. 

Podczas uroczystej akademii zakonczenia roku szkolnego uczniowie - absolwenci zwrócili się do wychowawcy Adeli Tischler dziękując za życzliwość, troskę i wieloletnią pomoc w przekazywniu wiedzy. Wyrazy podziękowania i pożegnania skierowano również do Pani Dyrektor Kazimiery Gal , która po 20 latach wspanialej pracy jako dyrektor a równoczesnie założyciel Polskiej Szkoly Millenijnej im. Reja przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Po krótkim programie artystycznym nastąpiło wręczenie świadectw, dyplomów i ksiązek - albumów pokazujących piękno krajobrazów polskich ze specjalną dedykacja wychowacy klasy.

W klasie na absolwentów czekał pyszny , (przygotowany przez rodzicow) pożegnalny poczęstunek, podczas którego nie zabrakło wesołych szkolnych wspomnień oraz pamiątkowych zdjęc w pięknych strojach graduacyjnych.

Na zakończenie wspólnej biesiady wychowawca Adela Tischler jeszcze raz pogratulowała absolwentom ukończenia pierwszego, ważnego etapu edukacji życząc równiczesnie pomyślności i wielu sukcesów w drugim etapie edukacji jakim jest szkoła średnia.
 

Ciepłymi słowami została również pożegnana Pani Dyrektor, która w Polskiej Szkole Millenijnej im. M. Reja w Oak Lawn zostawiła cząstke swojej duszy, marzeń i dążeń, które są i będa zachowane na trwałe.

Żegnając się z absolwentami wychowawczyni życzyła dobrego, milego i bezpiecznego wypoczynku a tym , którzy wybierają się do Ojczyzny w rejon Podhala wiele wspaniałych , bogatych przeżyć.

Wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu !!

W chicago 18 maja miała miejsce uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w której wzieli udział wszyscy uczniowie. Maturzyści w pieknych togach.
Zapraszamy do szkolnej fotogalerii gdzie znajda państwo kilka zdjęć.

Adela Tischler 

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

09 Maj 2020;
08:00AM - 06:00PM
Szkoła zamknięta do odwołania [COVID-19].

ARCHIWUM:

 • Uwaga!
  W związku z zarządzeniem Kurii Chicagowskiej nasza szkoła pozostanie zamknięta w ten weekend oraz następny aż do odwołania. Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej lub na stronie facebook https://www.facebook.com/szkola.reja/ w celu uzyskania dalszych informacji. Przepraszamy za wszelkie uniedogodnienia z tym związane.

 • Chcemy bardzo gorąco podziękować właścicielom sali "Holiday Banquets" za cudownie udekorowaną salę, pyszny obiad i naszym gościom, za cudowną atmosferę i super zabawę.

 • Powiało zapachem przepięknych treści z przestrzeni kilku pokoleń. Każda bowiem klasa zadbała o to, aby uhonorować to święto wykorzystując wiersze i żarty,  a wszystko to miało służyć zaakcentowaniu niezwykłej roli starszego pokolenia zarówno dla podtrzymania tradycji i kultury polskiej, jak i kultywowaniu wrażliwości młodego pokolenia.

 • W placówkach w Oak Lawn oraz w Chicago uczniowie naszej szkoły przygotowali kolędy i pastorałki.
  Z pomocą swoich rodziców, nasi uczniowie byli starannie przygotowani do wspólnego kolędowania.

 • W uroczystość Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy szkolną wigilię dla uczniów naszych szkół.

  Były kolędy, tradycyjne wigilijne dania (obiad) oraz moc wigilijnych życzeń podczas łamania się opłatkiem. Symbolicznie uczciliśmy też urodziny naszego księdza Sławomira Kurc.

 • Do Polskiej szkoły im. Mikołaja Reja zawitał Święty Mikołaj. Dzieci przygotowywały się pisząc do niego listy, w których opisywały swoje dobre uczynki.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Odwiedza nas 2148 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Kontakt z nami.

SPONSORZY I POMOC:

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: