Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem jest zakończenie roku szkolnego.
Każdy uczeń z niecierpliwością czeka na ostatni szkolny dzwonek , który jest sygnałem do rozpoczęcia upragnionych przez wszystkich wakacji.

 

W szkole w Oak Lawn ostatni dzwonek zabrzmial 17 maja w Oak Lawn oraz 18 maja w Chicago.

Dzień ten był szczególnie dużym przeżyciem dla uczniów klasy ósmej, którzy stali się już absolwentami . Osiem lat swojego życia uczniowie Ci spędzili w murach polskiej szkoły ucząc się języka swoich przodków , kultury i obyczajów . Mimo dodatkowych obowiązków potrafili znaleźć czas na zdobywanie wiedzy o Polsce. 

Podczas uroczystej akademii zakonczenia roku szkolnego uczniowie - absolwenci zwrócili się do wychowawcy Adeli Tischler dziękując za życzliwość, troskę i wieloletnią pomoc w przekazywniu wiedzy. Wyrazy podziękowania i pożegnania skierowano również do Pani Dyrektor Kazimiery Gal , która po 20 latach wspanialej pracy jako dyrektor a równoczesnie założyciel Polskiej Szkoly Millenijnej im. Reja przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Po krótkim programie artystycznym nastąpiło wręczenie świadectw, dyplomów i ksiązek - albumów pokazujących piękno krajobrazów polskich ze specjalną dedykacja wychowacy klasy.

W klasie na absolwentów czekał pyszny , (przygotowany przez rodzicow) pożegnalny poczęstunek, podczas którego nie zabrakło wesołych szkolnych wspomnień oraz pamiątkowych zdjęc w pięknych strojach graduacyjnych.

Na zakończenie wspólnej biesiady wychowawca Adela Tischler jeszcze raz pogratulowała absolwentom ukończenia pierwszego, ważnego etapu edukacji życząc równiczesnie pomyślności i wielu sukcesów w drugim etapie edukacji jakim jest szkoła średnia.
 

Ciepłymi słowami została również pożegnana Pani Dyrektor, która w Polskiej Szkole Millenijnej im. M. Reja w Oak Lawn zostawiła cząstke swojej duszy, marzeń i dążeń, które są i będa zachowane na trwałe.

Żegnając się z absolwentami wychowawczyni życzyła dobrego, milego i bezpiecznego wypoczynku a tym , którzy wybierają się do Ojczyzny w rejon Podhala wiele wspaniałych , bogatych przeżyć.

Wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu !!

W chicago 18 maja miała miejsce uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w której wzieli udział wszyscy uczniowie. Maturzyści w pieknych togach.
Zapraszamy do szkolnej fotogalerii gdzie znajda państwo kilka zdjęć.

Adela Tischler 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SPONSORZY I POMOC:

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

WIADOMOŚCI Z FORUM

ARCHIWUM:

 • Sakrament Pierwszej Komunii Świętej czyli możliwości przyjęcia ciała naszego Pana Jezusa Chrystusa  należy niewątpliwie do doświadczeń których nasi uczniowie nie zapomną.
  Przygotowanie do sakramentu Spowiedzi Świętej oraz Komunii w tym roku szkolnym spoczeło na ramionach ks. Sławomira Kurc z parafii Św. Daniela Proroka w Chicago.

 • W dniu 4 maja 2019 miała miejsce  matura ustna.
  Dopuszczonych zostało 5 uczniów, którzy 13 marca zaliczyli mature pisemną.

   

  Robert Kogut, Marek Mucha, Piotr Podobinski, Anna Sorota i Maria Trebunia.

 • Dnia 27 kwietnia z okazji „Dnia Ziemi” nasi uczniowie pod opieka nauczucielki Adeli Tischler odbyli wycieczkę do European American Association w celu sprzątania i sadzenia roślin w naszym środowisku.

  W naszej szkole obchody „Dnia Ziemi” są wpisane na stałe w kalendarz. Zorganizowana wycieczka miała na celu przypomnieć każdemu uczniowi, by dbali o swoją planetę Ziemie, chroniac ją przed zaśmiecaniem oraz pamiętając o sadzeniu roślin.

   

  Jednym z punktów obchodu „Dnia Ziemi” była prelekcja Adeli Tischler pt." Współczesne zagrożenie jakie niesie gospodarcza dzialalność człowieka", która miała zachęcić dzieci do tego, by przeciwdziałali zanieczyszczeniom środowiska naturalnego.

 • Uroczyste poświęcenie koszyczków (pokarmów), które do szkoły przynieśli uczniowie.
  Ks. Sławomir Kurc z parafi Św. Daniela Proroka udzielił też błogosławieństwa na nadchodzące Święta Wielkanocne.

NOWE KOMENTARZE:

POLUB NAS NA FACEBOOKU

STATYSTYKA:

Dzisiaj 87

Wczoraj 230

Przez ten tydzień 317

W tym miesiącu 3891

Razem 117754

Obecnie jest tutaj 20 gości i zero użytkowników.

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: