Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

18 maja 2019 roku pożegnaliśmy panią dyrektor Kazimierę Gal.
20 lat temu pani Gal przyczyniła się do założenia naszej szkoły i prowadziła ją aż do zapracowanej emerytury.

 

Wiele ciepłych słów pożegnania padło od zastępcy dyrektora pani Violetty Buzuk. Oficjalnie reprezentując nauczycieli, rodziców i młodzież pożegnała ją również pani Grażyna Niedziólka.

Prowadzenie polonijnej placówki na emigracji, którą jest nowoczesna polska szkoła, w której uczniowie zapoznają się z dziedzictwem narodowym i językiem polskim to dla wszystkich za angażowanych osób: nauczycieli, rodziców, uczniów wielkie wyzwanie.

Poczucie przynależności i dbałość o dziedzictwo kulturowe jest niezwykle ważną cechą każdego Polaka żyjącego na emigracji. Każdy jubileusz skłania do wspomnień, a tym samym do gratulacji i podziękowań wszystkim wspaniałym, którzy przyczynili się do powstania szkoły oraz tym którzy kontynują ideę rozwoju polskiej placówki i osiągnęli tak duży sukces.

Szkoła rozpoczęła działalność w 2000 roku dlatego ma nazwę Millenijna przy parafii Św. Daniela Proroka w Chicago. Pani dyrektor Kazimiera Gal zawsze dbała o swoich nauczycieli, rodziców i naszych kochanych uczniów. Całym sercem jesteśmy z naszą p. dyrektor.

Gratulujemy założenia i rozwoju szkoły. Mamy nadzieję że nowa p. dyrektor poprowadzi szkołę tą samą drogą.

KOCHAMY CIĘ PANI DYREKTOR I ŻYCZYMY SAMYCH POGODNYCH UŚMIECHNIĘTYCH DNI ZDROWIA I MAMY NADZIEJĘ ŻE ODWIEDZISZ NAS.

Tekst i zdjęcia Anna Zalińska.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

ARCHIWUM:

  • W uroczystość Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy szkolną wigilię dla uczniów naszych szkół.

    Były kolędy, tradycyjne wigilijne dania (obiad) oraz moc wigilijnych życzeń podczas łamania się opłatkiem. Symbolicznie uczciliśmy też urodziny naszego księdza Sławomira Kurc.

  • Do Polskiej szkoły im. Mikołaja Reja zawitał Święty Mikołaj. Dzieci przygotowywały się pisząc do niego listy, w których opisywały swoje dobre uczynki.

  • Już od dzisiaj w naszym szkolnym sklepiku mamy specjalna dostawę wspaniałych świątecznych upominków, aby każdy uczeń mógł zakupić dla swoich rodziców, rodzeństwa czy bliskich jakiś skromny prezent pod choinkę.

  • W tym roku z okazji Dnia Nauczyciela mieliśmy uroczyste akademie kolejno 11 listopada w Oak Lawn oraz 12 listopada w Chicago.
    Swoją obecnością zaszycili nas w tym roku szkolnym pan Andrzej Gędłek, redaktor radia "Na góralska nutę" oraz nasza była pani dyrektor Kazimiera Gal.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Kontakt z nami.

SPONSORZY I POMOC:

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: