Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Powiało zapachem przepięknych treści z przestrzeni kilku pokoleń. Każda bowiem klasa zadbała o to, aby uhonorować to święto wykorzystując wiersze i żarty,  a wszystko to miało służyć zaakcentowaniu niezwykłej roli starszego pokolenia zarówno dla podtrzymania tradycji i kultury polskiej, jak i kultywowaniu wrażliwości młodego pokolenia.

 

Refleksyjne słowa starej piosenki “Que sera, sera” w wykonaniu klas licealnych pod kierownictwem niezwyklego talentu, zarówno muzycznego, jak i organizacyjnego, Alexa Sitko, dodały jeszcze mocniejszych emocji dla naszych  drogich niezastąpionych Babci i Dziadków.

“Que sera, sera  co będzie pokaże czas. Cóż przyszłość obchodzi nas. Co nam jutro da…que sera,sera…”.

Niezwykle rytmiczna, podrywająca do tańca  była również choreograficznie potraktowana piosenka, która niosła uniwersalne przesłanie Boskiego prawa - fundamentu, prawdziwej treści w życiu jaką jest miłość, poprzedzona słowami wdzięczności i podziękowaniami dla naszych Babć i Dziadków.
Licealiści także dolączają do serdecznych życzeń dla naszych drogich nestorów i strażników wiary i polskiej tradycji.
Dziękujemy wam za wszystko, bowiem jesteście prawdziwą skarbnicą czystego ducha i żywym przykładem kultury serca, przekazywanej z pokolenia na pokolenie.To właśnie miłość, jako fundament Boskiego Prawa czyni nas prawdziwymi ludźmi.

"Bo miłość to nie tylko pusty tekst, to życie pisane snem. To wszystko, co piękne jest…”.

I jeszcze dialog międzypokoleniowy dla dodania “smaczku” całości:

Wnuk do dziadka: dziadku, kiedyś to naprawdę bylo wam trudno życ, bez internetu, bez gadu-gadu, bez komórek.

Na co dziadek ze znaczacym usmieszkiem: ”Wnusiu, jak to nie mielismy! Wszystko mielismy. Babcia mieszkala w internacie, kiedy wychodzila, ja juz stalem za rogiem i bylo gadu-gadu, a żeby nie ta komórka za stodołą, to ani twojego ojca by nie bylo, ani ciebie.”.

 

Swoją obecnością zaszczyciła nas była pani dyrektor Kazimiera Gal z mężem.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wizytę w naszej szkole.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

ARCHIWUM:

 • W uroczystość Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy szkolną wigilię dla uczniów naszych szkół.

  Były kolędy, tradycyjne wigilijne dania (obiad) oraz moc wigilijnych życzeń podczas łamania się opłatkiem. Symbolicznie uczciliśmy też urodziny naszego księdza Sławomira Kurc.

 • Do Polskiej szkoły im. Mikołaja Reja zawitał Święty Mikołaj. Dzieci przygotowywały się pisząc do niego listy, w których opisywały swoje dobre uczynki.

 • Już od dzisiaj w naszym szkolnym sklepiku mamy specjalna dostawę wspaniałych świątecznych upominków, aby każdy uczeń mógł zakupić dla swoich rodziców, rodzeństwa czy bliskich jakiś skromny prezent pod choinkę.

 • W tym roku z okazji Dnia Nauczyciela mieliśmy uroczyste akademie kolejno 11 listopada w Oak Lawn oraz 12 listopada w Chicago.
  Swoją obecnością zaszycili nas w tym roku szkolnym pan Andrzej Gędłek, redaktor radia "Na góralska nutę" oraz nasza była pani dyrektor Kazimiera Gal.

 • "Ktoś musi prawdzie wiernym być" powtarzał nasz bohater narodowy Kazimierz Pułaski w rozmowach ze swoimi żołnierzami.
  I oto w ramach programu rządowego "Ochrona miejsc pamięci za granicą", tudzież "promocji polskiej kultury za oceanem" właśnie 11 pażdziernika 2019 roku
  w 240 rocznicę urodzin, odbyła się uroczystość przed pomnikiem w Pulaski Woods.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Kontakt z nami.

SPONSORZY I POMOC:

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: