Go To Top

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Powiało zapachem przepięknych treści z przestrzeni kilku pokoleń. Każda bowiem klasa zadbała o to, aby uhonorować to święto wykorzystując wiersze i żarty,  a wszystko to miało służyć zaakcentowaniu niezwykłej roli starszego pokolenia zarówno dla podtrzymania tradycji i kultury polskiej, jak i kultywowaniu wrażliwości młodego pokolenia.

 

Refleksyjne słowa starej piosenki “Que sera, sera” w wykonaniu klas licealnych pod kierownictwem niezwyklego talentu, zarówno muzycznego, jak i organizacyjnego, Alexa Sitko, dodały jeszcze mocniejszych emocji dla naszych  drogich niezastąpionych Babci i Dziadków.

“Que sera, sera  co będzie pokaże czas. Cóż przyszłość obchodzi nas. Co nam jutro da…que sera,sera…”.

Niezwykle rytmiczna, podrywająca do tańca  była również choreograficznie potraktowana piosenka, która niosła uniwersalne przesłanie Boskiego prawa - fundamentu, prawdziwej treści w życiu jaką jest miłość, poprzedzona słowami wdzięczności i podziękowaniami dla naszych Babć i Dziadków.
Licealiści także dolączają do serdecznych życzeń dla naszych drogich nestorów i strażników wiary i polskiej tradycji.
Dziękujemy wam za wszystko, bowiem jesteście prawdziwą skarbnicą czystego ducha i żywym przykładem kultury serca, przekazywanej z pokolenia na pokolenie.To właśnie miłość, jako fundament Boskiego Prawa czyni nas prawdziwymi ludźmi.

"Bo miłość to nie tylko pusty tekst, to życie pisane snem. To wszystko, co piękne jest…”.

I jeszcze dialog międzypokoleniowy dla dodania “smaczku” całości:

Wnuk do dziadka: dziadku, kiedyś to naprawdę bylo wam trudno życ, bez internetu, bez gadu-gadu, bez komórek.

Na co dziadek ze znaczacym usmieszkiem: ”Wnusiu, jak to nie mielismy! Wszystko mielismy. Babcia mieszkala w internacie, kiedy wychodzila, ja juz stalem za rogiem i bylo gadu-gadu, a żeby nie ta komórka za stodołą, to ani twojego ojca by nie bylo, ani ciebie.”.

 

Swoją obecnością zaszczyciła nas była pani dyrektor Kazimiera Gal z mężem.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wizytę w naszej szkole.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

ARCHIWUM:

 • Z całego serca dziękujemu Ci za posługę kapłanską w naszej parafii imienia Św. Daniela Proroka. Będziemy tęsknić.
  Zabierz jednak ze sobą słowa, które płyną z serc naszych. Pozostaniesz z nami jako prawdziwy apostoł miłości, wiary i nadziei.

 • Zapraszamy juz teraz do wypełnienia formy zapisu ucznia do naszej szkoły na rok szkolny 2020-2021. Wystarczy wypełnić formę (internet).
  Ppłata za szkołę musi być uregulowana w pierwszym dniu szkoły. Dodatkowe informacje 1-708-870-6628 dyr. szkoły Joanna Galica.

  Zapisz ucznia do polskiej szkoly w Chicago (Parafia Św. Daniela).    Zapisz ucznia do polskiej szkoły w Oak Lawn (Parafia Św. Geralda).

 • BĄDŹMY  BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM  DLA  POTOMNYCH…ApelowaŁ nasz Papież podczas spotkań z wiernymi.
  “Bywa, że przychodzi czas próby naszej tożsamości i wtedy  to,  stajemy  przed egzaminem ze swojego człowieczeństwa. To nasze Westerplatte, które musimy obronić ... .”

 • Z okazji Dnia Matki, w ramach programu nauczania zdalnego podczas pandemi, uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły w Chicago przygotowali własnoręcznie wykonane listy do mam.

 • Miesiąc maj-kiedy przyroda budzi sie do życia, zakwitają kwiaty i drzewa. Łąki zielenieją pokosem skoszonej trawy, a przydrożne kapliczki i groty uwielbiają swoim śpiewem i modlitwą najwspanialszą Matkę Kościoła.

 • Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja, 1920 roku, w Wadowicach koło Krakowa. Był synem Karola Wojtyły i Emilii ( z domu Kaczorowskiej). Mały Karol nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy miał 9 lat zmarła jego mama, trzy lata później zmarł jego straszy brat Edmund. Po mimo rodzinnych tragedii, Karol Wojtyła był wychowywany w religijnej atmosferze. Rodzinna atmosfera oparta na wierze w Boga w śród otaczających go przyjaciół domowego ogniska wiodła Jana Pawła drugiego do poznawania głębszej wiary oraz miała głęboki wpływ na rozwój duchowy i intelektulny.Ze wszystkich uczniów w Gimnazjum Męskim, wyróżniała go ogromna wiara w Boga.

 • Uwaga!
  W związku z zarządzeniem Kurii Chicagowskiej nasza szkoła pozostanie zamknięta w ten weekend oraz następny aż do odwołania. Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej lub na stronie facebook https://www.facebook.com/szkola.reja/ w celu uzyskania dalszych informacji. Przepraszamy za wszelkie uniedogodnienia z tym związane.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Kontakt z nami.

SPONSORZY I POMOC:

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: