Go To Top

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Z ogromną radościa witamy nowego kapłana ks.Rafała Stecz, który wraz z uroczystością odzyskania niepodległości USA przybył do parafi Św. Daniela Proroka.
Liczymy na owocną współpracę w najbliższcych latach.

 

Ksiądz Rafał urodził się w Polsce. Jest absolwentem Syminarium Mundelein / University of St. Mary of the Lake.
Rafał Stecz jest najstarszym z trojga dzieci urodzonych w rodzinie rolniczej w małym miasteczku w Polsce.
Czuł, że miał powołanie do kapłaństwa na wczesnym etapie życia, być może zaraz po pierwszej komunii, kiedy przypomina sobie pozostawanie przy ołtarzu.
Jako chłopiec był zarówno ministrantem, jak i lektorem, a Msza była kulminacją tygodnia dla całej rodziny.

„Jedyne, co wiem, to to, że słyszałem, że Boże wezwanie stawało się coraz silniejsze i chociaż na początku nie chciałem podążać za nim, ostatecznie poddałem się i poddałem woli Bożej” - powiedział Stecz.


W buletynie parafi Św. Daniela Proroka czytamy te słowa kapłana:


Witam wszytskich serdecznie!
Nazywam sie Ks. Rafał Stecz i jestem Waszym nowym proboszczem.
Zamiast pisać, że jesteście moimi nowymi parafianami napisałem, że “jestem Waszym nowym proboszczem”, z naciskiem na słowa “jestem Waszym”.
Pragnę pamiętać o tym, gdy rozpoczynam moje obowiązki proboszcza w parafii p.w. Św. Daniela Proroka.
Powiedziawszy to, chciałbym abyście wiedzieli, że zostałem tutaj posłany dla Was. Zatem, proszę nie wachać się aby skontaktować się ze mną w jakiejkolwiek pastoralnej, duchowej, czy też sakramentalnej potrzebie.
Ponadto, chciałbym powiedzieć, iż urodziłem się i wychowałem w Polsce, mam 36 lat, oraz że jestm księdzem od siedmiu lat.

Moją pierwszą parafią przez trzy lata była parafia Św. Pascala w północno-zachodniej części Chicago.
Drugą parafią, przez okres czterech lat, była parafia Św. Emilii w Mount Prospect.

Z moich zainteresowań można wyszczególnić aktywny tryb życia, oraz czytanie książek z dziedzin historii, ekonomii i duchowości.
Patrzę pozytywnie w przyszłość i wyglądam spotkania z Wami, pracy z Wami, oraz wspierania Was na duchowej drodze naszej wiary.
Niech Pan Bóg kontynuuje błogosławić nas, jak również nasz kraj, podczas tego jak świętujemy kolejne urodziny USA.

Wesołego Dnia Niepodległości!

Ks. Rafał Stecz

 

Witamy serdecznie w Chicago oraz w naszej polskiej szkole i liczymy na pomoc i współpracę w prowadzeniu naszych uczniów w stronę światła i oczywiście przygotowaniu do sakramentów świętych.
Dyrekcja i zarząd szkoły.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

ARCHIWUM:

 • Z całego serca dziękujemu Ci za posługę kapłanską w naszej parafii imienia Św. Daniela Proroka. Będziemy tęsknić.
  Zabierz jednak ze sobą słowa, które płyną z serc naszych. Pozostaniesz z nami jako prawdziwy apostoł miłości, wiary i nadziei.

 • Zapraszamy juz teraz do wypełnienia formy zapisu ucznia do naszej szkoły na rok szkolny 2020-2021. Wystarczy wypełnić formę (internet).
  Ppłata za szkołę musi być uregulowana w pierwszym dniu szkoły. Dodatkowe informacje 1-708-870-6628 dyr. szkoły Joanna Galica.

  Zapisz ucznia do polskiej szkoly w Chicago (Parafia Św. Daniela).    Zapisz ucznia do polskiej szkoły w Oak Lawn (Parafia Św. Geralda).

 • BĄDŹMY  BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM  DLA  POTOMNYCH…ApelowaŁ nasz Papież podczas spotkań z wiernymi.
  “Bywa, że przychodzi czas próby naszej tożsamości i wtedy  to,  stajemy  przed egzaminem ze swojego człowieczeństwa. To nasze Westerplatte, które musimy obronić ... .”

 • Z okazji Dnia Matki, w ramach programu nauczania zdalnego podczas pandemi, uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły w Chicago przygotowali własnoręcznie wykonane listy do mam.

 • Miesiąc maj-kiedy przyroda budzi sie do życia, zakwitają kwiaty i drzewa. Łąki zielenieją pokosem skoszonej trawy, a przydrożne kapliczki i groty uwielbiają swoim śpiewem i modlitwą najwspanialszą Matkę Kościoła.

 • Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja, 1920 roku, w Wadowicach koło Krakowa. Był synem Karola Wojtyły i Emilii ( z domu Kaczorowskiej). Mały Karol nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy miał 9 lat zmarła jego mama, trzy lata później zmarł jego straszy brat Edmund. Po mimo rodzinnych tragedii, Karol Wojtyła był wychowywany w religijnej atmosferze. Rodzinna atmosfera oparta na wierze w Boga w śród otaczających go przyjaciół domowego ogniska wiodła Jana Pawła drugiego do poznawania głębszej wiary oraz miała głęboki wpływ na rozwój duchowy i intelektulny.Ze wszystkich uczniów w Gimnazjum Męskim, wyróżniała go ogromna wiara w Boga.

 • Uwaga!
  W związku z zarządzeniem Kurii Chicagowskiej nasza szkoła pozostanie zamknięta w ten weekend oraz następny aż do odwołania. Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej lub na stronie facebook https://www.facebook.com/szkola.reja/ w celu uzyskania dalszych informacji. Przepraszamy za wszelkie uniedogodnienia z tym związane.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Kontakt z nami.

SPONSORZY I POMOC:

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: