Go To Top

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Ks. Piotr Samborski, urodził się 5 października 1988 r. W Siedlcach.Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach kontynuował naukę w Wyższym Seminarium Duchownym im. Jana Pawła II w diecezji siedleckiej.

 

Po trzech latach studiowania filozofii i teologii przybył do Stanów Zjednoczonych w 2010 r., aby kontynuować powołanie kapłańskie w Archidiecezji Chicago. Swój pierwszy rok, ks. Samborski poświęcił na studiowaniu języka angielskiego na University of Illinois-Chicago. Następnie został przyjęty na Uniwersytet Saint Mary of the Lake / Mundelein Seminary w Mundelein, Illinois.

Został wyświęcony na diakona 10 maja 2014 r. przez Jego Eminencję Kardynała Franciszka George w kaplicy seminaryjnej w Mundelein. Swoją edukację kliniczno-duszpasterską odbył latem 2014 roku w University of Washington Medical Center w Seattle, WA. W lutym 2015 roku został wysłany do parafii św. Jana Brebeuf w Niles.

W dniu 2 maja 2015 r. Otrzymał tytuł Magistra Teologii na Uniwersytecie St. Mary of the Lake / Mundelein Seminary. Ks. Samborski został wyświęcony na kapłana 16 maja 2015 r. przez kardynała Błażeja Cupicha, arcybiskupa Chicago w katedrze Świętego Imienia w Chicago.

Ks. Samborski rozpoczął swoją pierwszą posługę 1 lipca 2015 r. W St. John Brebeuf jako wikariusz. W St. John Brebeuf jest odpowiedzialny za program przygotowania do małżeństwa i duszpasterstwo unieważnienia małżeństw. Jest dyrektorem i kapelanem RCIA w szkole parafialnej.

W 2018 r. Ks. Samborski został poproszony przez trybunał archidiecezji chicagowskiej, aby został polskim delegatem rejonowym w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństw. Tłumaczy także dla Trybunału Archidiecezjalnego polskie sprawy o stwierdzenie nieważności. Od września 2018 r. Jest członkiem Polskiej Rady Archidiecezji Chicago, odpowiedzialnej za polskie duszpasterstwo w Archidiecezji.

Ponadto ks. Samborski jest jednym z Mistrzów Ceremonii Kardynała podczas Liturgii i Mszy św

Przez ostatni rok pełnił posługę jako wikariusz w parafii Przemienienia Pańskiego (Transfiguration) w Wauconda IL.

Źródło: https://church.stdan.net/apps/news/show_news.jsp?REC_ID=648131&id=0

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

ARCHIWUM:

 • Z całego serca dziękujemu Ci za posługę kapłanską w naszej parafii imienia Św. Daniela Proroka. Będziemy tęsknić.
  Zabierz jednak ze sobą słowa, które płyną z serc naszych. Pozostaniesz z nami jako prawdziwy apostoł miłości, wiary i nadziei.

 • Zapraszamy juz teraz do wypełnienia formy zapisu ucznia do naszej szkoły na rok szkolny 2020-2021. Wystarczy wypełnić formę (internet).
  Ppłata za szkołę musi być uregulowana w pierwszym dniu szkoły. Dodatkowe informacje 1-708-870-6628 dyr. szkoły Joanna Galica.

  Zapisz ucznia do polskiej szkoly w Chicago (Parafia Św. Daniela).    Zapisz ucznia do polskiej szkoły w Oak Lawn (Parafia Św. Geralda).

 • BĄDŹMY  BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM  DLA  POTOMNYCH…ApelowaŁ nasz Papież podczas spotkań z wiernymi.
  “Bywa, że przychodzi czas próby naszej tożsamości i wtedy  to,  stajemy  przed egzaminem ze swojego człowieczeństwa. To nasze Westerplatte, które musimy obronić ... .”

 • Z okazji Dnia Matki, w ramach programu nauczania zdalnego podczas pandemi, uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły w Chicago przygotowali własnoręcznie wykonane listy do mam.

 • Miesiąc maj-kiedy przyroda budzi sie do życia, zakwitają kwiaty i drzewa. Łąki zielenieją pokosem skoszonej trawy, a przydrożne kapliczki i groty uwielbiają swoim śpiewem i modlitwą najwspanialszą Matkę Kościoła.

 • Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja, 1920 roku, w Wadowicach koło Krakowa. Był synem Karola Wojtyły i Emilii ( z domu Kaczorowskiej). Mały Karol nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy miał 9 lat zmarła jego mama, trzy lata później zmarł jego straszy brat Edmund. Po mimo rodzinnych tragedii, Karol Wojtyła był wychowywany w religijnej atmosferze. Rodzinna atmosfera oparta na wierze w Boga w śród otaczających go przyjaciół domowego ogniska wiodła Jana Pawła drugiego do poznawania głębszej wiary oraz miała głęboki wpływ na rozwój duchowy i intelektulny.Ze wszystkich uczniów w Gimnazjum Męskim, wyróżniała go ogromna wiara w Boga.

 • Uwaga!
  W związku z zarządzeniem Kurii Chicagowskiej nasza szkoła pozostanie zamknięta w ten weekend oraz następny aż do odwołania. Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej lub na stronie facebook https://www.facebook.com/szkola.reja/ w celu uzyskania dalszych informacji. Przepraszamy za wszelkie uniedogodnienia z tym związane.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Kontakt z nami.

SPONSORZY I POMOC:

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: