Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wychowanie patriotyczne jest ważnym elementem edukacji w Polskiej Szkole Millenijnej im. Mikołaja Reja w Chicago.
Ksztaltowanie świadomości narodowej wsród dzieci realizowane jest w ciągu całego roku szkolnego a zwłaszcza w 100 rocznicę odzyskania niepodleglosci przez Polskę.


Wszystkie dzieci bardzo aktywnie włączyły się w realizację zaplanowanych na tą okazję projektów jak:

 

Wystawa Plastyczna "100 lat Polskich Krajobrazow" , " Barwy Ojczyste " , "Co to jest Polska " , "Symbole Narodowe Polski".
Natomiast uczniowie klas 3, 7 i 8 pod kierunkiem nauczycielki Adeli Tischler przygotowali program artystyczny z udziałem szkolnego chóru dla wszystkich dzieci szkoly.
Okolicznościowa akademia została również przedstawiona przez uczniów szkoły podczas Polskiego Festynu dla parafian z Kościoła Św. Daniela w Chicago
nad którym czuwał ks. Sławomir Kurc, który zadbał o miłą atmosferę, smaczny poczestunek i dobrą muzykę w ten świąteczny dzień.
Stroje w barwach narodowych występujących uczniów, przypięte kotyljony, piękna recytacja tekstów oraz pieśni patriotyczne sprawiły, że wspólne świętowanie przebiegło w milej, podniosłej i nawiązującej do wspomnien historycznych atmosferze.
Ta skrócona "lekcja historii" przypomniała nam wszystkim jak bardzo cierpiało nasze państwo podczas rozbiorów.
Uczniowie podkreślili fakt, że wiele naszch rodaków musialo zginąć po to, abyśmy dzisiaj mogli mówic po Polsku.

Kończąc akademię uczniowie stwierdzili, że dzisiejszy dzień powinien być dla nas wszystkich wezwaniem do patriotyzmu, szacunku i hołdu w postaci pamięci czasu minionego .
To nasz moralny obowiązek jako Polaków!

Adela Tischler.

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: