Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dnia 27 kwietnia z okazji „Dnia Ziemi” nasi uczniowie pod opieka nauczucielki Adeli Tischler odbyli wycieczkę do European American Association w celu sprzątania i sadzenia roślin w naszym środowisku.

 

W naszej szkole obchody „Dnia Ziemi” są wpisane na stałe w kalendarz. Zorganizowana wycieczka miała na celu przypomnieć każdemu uczniowi, by dbali o swoją planetę Ziemie, chroniac ją przed zaśmiecaniem oraz pamiętając o sadzeniu roślin.

 

Jednym z punktów obchodu „Dnia Ziemi” była prelekcja Adeli Tischler pt." Współczesne zagrożenie jakie niesie gospodarcza dzialalność człowieka", która miała zachęcić dzieci do tego, by przeciwdziałali zanieczyszczeniom środowiska naturalnego.

 

Następnie Christina z ramienia „EAA” zabrała głos na temat relacji zwierząt ze środowiskiem na przykładzie kota przygarniętego przez „EAA”, który był w złym stanie zdrowotnym z powodu spożywania zanieczyszczonej żywności.
Kot wzbudził dużo emocji wsród dzieci, szybko się z nimi zaprzyjaznił i towarzyszył im do końca dnia.

W przerwie uczniowie zostali poczęstowalni pizzą, sokiem oraz innymi smakołykami. Poczęstunek dzieci przyjeły z wielką radością.

 

Kolejnym punktem wycieczki było przygotowanie kwiatków do obsadzenia rejonu agencji. Uczniowie w prezencie od „EAA” otrzymali równiez kwiaty , aby posadzić je wokół swojego domu.

Mimo, iż pogoda w tym roku niedopisała dzieci cieszyły się i były zadowolone z wycieczki o czym świadczy ładne podziękowanie uczniow dla „EAA” w formie zapisu na ich tablicy.

Wszystkie przesięwzięcia zrealizowane podczas wycieczki z pewnością uswiadomią dzieciom zagrożenia cywilizacyjne Ziemi i potrzebę zapobiegania jej dwastacji, bo od tego zależy życie ludzi i zwierząt.

Adela Tischler

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: