Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej czyli możliwości przyjęcia ciała naszego Pana Jezusa Chrystusa  należy niewątpliwie do doświadczeń których nasi uczniowie nie zapomną.
Przygotowanie do sakramentu Spowiedzi Świętej oraz Komunii w tym roku szkolnym spoczeło na ramionach ks. Sławomira Kurc z parafii Św. Daniela Proroka w Chicago.

 

Po długim przygotowaniu przyszedł czas na pierwszy w życiu rachunek sumienia, pierwszy żal za grzechy i pierwsze mocne postanowienie poprawy wobec Boga i bliźnich.
Wreszcie przyszedł i czas na przyjęcie do swego serduszka Pana Jezusa, który pod postacia chleba i wina przychodzi do nas w Eucharystii abyśmy mogli stać się częscia jego koscioła.

 Kiedy spożywamy Eucharystię, dzieje się coś odwrotnego niż zwykle. Jedząc inny chleb przyswajasz go i po części za każdym razem chleb zmienia się w ciebie. Natomiast ten drugi Chleb jest silniejszy niż ty. Nie będziesz więc w stanie prze­mienić go, za to on przemieni ciebie: za każdym razem będziesz w części tym, czym jest ten Chleb (św. Augustyn)

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: