Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem jest zakończenie roku szkolnego.
Każdy uczeń z niecierpliwością czeka na ostatni szkolny dzwonek , który jest sygnałem do rozpoczęcia upragnionych przez wszystkich wakacji.

 

W szkole w Oak Lawn ostatni dzwonek zabrzmial 17 maja w Oak Lawn oraz 18 maja w Chicago.

Dzień ten był szczególnie dużym przeżyciem dla uczniów klasy ósmej, którzy stali się już absolwentami . Osiem lat swojego życia uczniowie Ci spędzili w murach polskiej szkoły ucząc się języka swoich przodków , kultury i obyczajów . Mimo dodatkowych obowiązków potrafili znaleźć czas na zdobywanie wiedzy o Polsce. 

Podczas uroczystej akademii zakonczenia roku szkolnego uczniowie - absolwenci zwrócili się do wychowawcy Adeli Tischler dziękując za życzliwość, troskę i wieloletnią pomoc w przekazywniu wiedzy. Wyrazy podziękowania i pożegnania skierowano również do Pani Dyrektor Kazimiery Gal , która po 20 latach wspanialej pracy jako dyrektor a równoczesnie założyciel Polskiej Szkoly Millenijnej im. Reja przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Po krótkim programie artystycznym nastąpiło wręczenie świadectw, dyplomów i ksiązek - albumów pokazujących piękno krajobrazów polskich ze specjalną dedykacja wychowacy klasy.

W klasie na absolwentów czekał pyszny , (przygotowany przez rodzicow) pożegnalny poczęstunek, podczas którego nie zabrakło wesołych szkolnych wspomnień oraz pamiątkowych zdjęc w pięknych strojach graduacyjnych.

Na zakończenie wspólnej biesiady wychowawca Adela Tischler jeszcze raz pogratulowała absolwentom ukończenia pierwszego, ważnego etapu edukacji życząc równiczesnie pomyślności i wielu sukcesów w drugim etapie edukacji jakim jest szkoła średnia.
 

Ciepłymi słowami została również pożegnana Pani Dyrektor, która w Polskiej Szkole Millenijnej im. M. Reja w Oak Lawn zostawiła cząstke swojej duszy, marzeń i dążeń, które są i będa zachowane na trwałe.

Żegnając się z absolwentami wychowawczyni życzyła dobrego, milego i bezpiecznego wypoczynku a tym , którzy wybierają się do Ojczyzny w rejon Podhala wiele wspaniałych , bogatych przeżyć.

Wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu !!

W chicago 18 maja miała miejsce uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w której wzieli udział wszyscy uczniowie. Maturzyści w pieknych togach.
Zapraszamy do szkolnej fotogalerii gdzie znajda państwo kilka zdjęć.

Adela Tischler 

 

 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: