Go To Top

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

18 maja 2019 roku pożegnaliśmy panią dyrektor Kazimierę Gal.
20 lat temu pani Gal przyczyniła się do założenia naszej szkoły i prowadziła ją aż do zapracowanej emerytury.

 

Wiele ciepłych słów pożegnania padło od zastępcy dyrektora pani Violetty Buzuk. Oficjalnie reprezentując nauczycieli, rodziców i młodzież pożegnała ją również pani Grażyna Niedziólka.

Prowadzenie polonijnej placówki na emigracji, którą jest nowoczesna polska szkoła, w której uczniowie zapoznają się z dziedzictwem narodowym i językiem polskim to dla wszystkich za angażowanych osób: nauczycieli, rodziców, uczniów wielkie wyzwanie.

Poczucie przynależności i dbałość o dziedzictwo kulturowe jest niezwykle ważną cechą każdego Polaka żyjącego na emigracji. Każdy jubileusz skłania do wspomnień, a tym samym do gratulacji i podziękowań wszystkim wspaniałym, którzy przyczynili się do powstania szkoły oraz tym którzy kontynują ideę rozwoju polskiej placówki i osiągnęli tak duży sukces.

Szkoła rozpoczęła działalność w 2000 roku dlatego ma nazwę Millenijna przy parafii Św. Daniela Proroka w Chicago. Pani dyrektor Kazimiera Gal zawsze dbała o swoich nauczycieli, rodziców i naszych kochanych uczniów. Całym sercem jesteśmy z naszą p. dyrektor.

Gratulujemy założenia i rozwoju szkoły. Mamy nadzieję że nowa p. dyrektor poprowadzi szkołę tą samą drogą.

KOCHAMY CIĘ PANI DYREKTOR I ŻYCZYMY SAMYCH POGODNYCH UŚMIECHNIĘTYCH DNI ZDROWIA I MAMY NADZIEJĘ ŻE ODWIEDZISZ NAS.

Tekst i zdjęcia Anna Zalińska.

 

POLONIA.ORG
 

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: